Jak działa Buscopan


Ukierunkowane i wysoce skuteczne leczenie bólu brzucha i kolki jelitowej.
Butylobromek hioscyny zawdzięcza swoją skuteczność w leczeniu bólu i dolegliwości związanych ze skurczowym bólem brzucha wyjątkowo ukierunkowanemu działaniu. W odróżnieniu od leków przeciwbólowych (analgetycznych) jego działanie nie polega na tłumieniu bólu. Lek ten działa na przyczynę bólu: silny skurcz mięśni. Od innych leków rozkurczowych różni się tym, że praktycznie nie przechodzi przez barierę krew–mózg i rzadko powoduje senność. Działa tylko tam, gdzie jest potrzebny, przynosząc ulgę w bólu i dolegliwościach związanych z kolką jelitową.
Wskazania do stosowania
Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe
w obrębie układu moczowo-płciowego.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis), patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon), ze stwierdzoną nadwrażliwością na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek ze składników leku. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować tego leku.
Wiek
Dawkowanie (na dobę)
Dzieci 6-12 lat
3 x po 1 tabl.
Dorśli i dzieci > 12 lat
3-5 x po 1-2 tabl.
Wiek
Dawkowanie (na dobę)
Dorśli i dzieci > 12 lat
1-5 x po 1 tabl.
Boehringer Ingelheim International GmbH, Ingelheim/Rhein, Niemcy.
Buscopan® (Hyoscini butylbromidum), 10 mg, tabletki powlekane: R/3618, wydane przez MZ
Buscopan Forte (Hyoscini butylbromidum), 20 mg, tabletki powlekane: 18710, wydane przez URPLWMiPB
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BUSC/15/03/10 A
Nota prawna