Buscopan - sprawdzony lek


Buscopan® to ukierunkowane leczenie skurczowych dolegliwości brzusznych. Działa tam, gdzie powstaje ból, w brzuchu. Buscopan® działa bezpośrednio na obkurczone mięśnie przewodu pokarmowego, rozluźniając je i usuwając przyczynę dolegliwości. Buscopan® daje Ci pewność działania na przyczynę dolegliwości zamiast maskowania bólu. Buscopan® to jeden z leków cieszących się największym zaufaniem i najczęściej stosowanych w tym wskazaniu.
Jakie są różnice pomiędzy lekiem Buscopan® a zwykłym środkiem przeciwbólowym?
Buscopan® działa tylko tam, gdzie pojawia się skurcz i ból ― w brzuchu. Działanie wielu środków przeciwbólowych polega na zmniejszaniu czucia bólu poprzez blokowanie przewodzenia bodźców, dzięki czemu maskują ból. Środki przeciwbólowe przechodzą do krwi i działają w całym organizmie, przez co wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. W odróżnieniu od środków przeciwbólowych Buscopan® działa tylko tam, gdzie pojawia się ból skurczowy i usuwa jego przyczynę.
Postacie leku Buscopan®
Buscopan® jest dostępny w ponad 100 krajach na całym świecie; w niemal połowie tych krajów jest lekiem dostępnym bez recepty. W krajach hiszpańskojęzycznych lek ten jest dostępny pod nazwą Buscapina. Istnieje szereg postaci tego leku. W Polsce dostępne są tabletki.

* Źródło: IMS Midas, wartosciowe udziały rynkowe, Q2.2013. Dotyczy rodziny produktów Buscopan.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BUSC/15/03/10 A
Nota prawna