Bóle skurczowe brzucha - przyczyny

BUSCOPAN NA WZDĘTY BRZUCH I BÓL BRZUCHA

PRZYCZYNY


Narządy jamy brzusznej są bardzo wrażliwe na czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Wszystko co jemy, przechodzi przez przewód pokarmowy, zatem jakakolwiek reakcja alergiczna, nietolerancja lub wrażliwość na pokarm może szybko spowodować ból brzucha. Kurcze narządów układu pokarmowego mogą także być następstwem choroby. Należy jednak pamiętać, że brzuch reaguje zarówno na bodźce fizyczne, jak i psychiczne. Napięcie nerwowe często powoduje kurcze mięśni żołądka, jelita cienkiego lub grubego, co prowadzi do bólu brzucha. Pod wpływem stresu wielu ludzi odczuwa przejściowy ból brzucha.
Jeżeli jednak ból brzucha i skurcze przedłużają się lub nasilają albo bólowi towarzyszy gorączka lub spadek masy ciała, albo też w stolcu pojawia się krew, należy te objawy skonsultować z lekarzem.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BUSC/15/03/10 B
Nota prawna