Skurczowe bóle brzucha - przyczyny

BÓL I SKURCZE BRZUCHA


Ogólnoświatowe badania wykazały, że niemal jedna czwarta populacji cierpi z powodu bólów skurczowych brzucha. Stwierdzono, że skurczowe bóle brzucha lub inne dolegliwości brzuszne dotykają 22% mężczyzn i 31% kobiet. Problemy ujawniają się zwykle w trzeciej i na początku czwartej dekady życia. Dwie trzecie osób cierpiących na to powszechne schorzenie twierdzi, że dolegliwości pojawiają się bez ostrzeżenia; jedna trzecia pacjentów doświadcza bardzo silnego bólu przynajmniej raz w tygodniu. Choroba może zaatakować w każdej chwili i stanowi jeden z najczęstszych powodów nieobecności w pracy. Nasilenie dolegliwości może być różne ― od niewielkiego dyskomfortu do bardzo silnego bólu.
Każdy z nas w inny sposób doświadcza swojego ciała i jego potrzeb. Ból często stanowi „wiadomość” od naszego ciała. Ważne jest, by wiedzieć, co ta wiadomość oznacza ― dzięki temu można zapobiec podobnym problemom w przyszłości.
Najczęściej występujące dolegliwości:
  • Ból brzucha spowodowany kolką
  • Zespół jelita drażliwego (ang. Irritable Bowel Syndrome – IBS)
  • Regularna dolegliwość: ból menstruacyjny
  • Kolka wątrobowa
  • Kolka nerkowa
  • NiestrawnośćPrzed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BUSC/15/03/10 B
Nota prawna